Dekorasyon için İlham Veren Sinema Filmleri

Dekorasyon için İlham Veren Sinema Filmleri

Dekorasyon konusunda farklı farklı ilham arayanlar için dekorasyon için ilham veren sinema filmleri ile alakalı olarak bir liste derleme istedik sizlere. Dünya genelinden filmler, hangi ülke çekimi ise aslında o ülkenin dekorasyon anlayışı ile alakalı olarak bizlere fikirler sunar. Bu anlamda dekorasyon ilhamı veren bazı filmleri sizlere önerme yoluna gitmek istedik.

BREAKFAST AT TIFFANY’S

Hollywood filmlerinden birisi ve eski dönem kült dekorasyon standartları ile alakalı olarak bilgi veriyor bizlere. Her geçen gün büyüyen ve gelişen film sektöründe dekorasyon açısından muazzam bir film. İlham perileri tepenizde dolaşacak.

BREAKFAST AT TIFFANY'S

THE GREAT GATSBY

Yine günümüz modern sinemasının dekorasyon açısından farkını ortaya koyan en önemli film projelerinden birisi. Film içerisinde geçen mekanların şıklığı ve görselliği sizleri bu anlamda harekete geçirmek için son derece ideal bir hareket olarak dikkatleri çekecek. İzlemenizi öneriyoruz.

THE GREAT GATSBY

A SINGLE MAN

Yine dekorasyon çizgisi açısından sizlere farklı fikirler sunabilecek yeni bir film daha. Türkiye genelinde de ciddi anlamda izlenmiş filmlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Özellikle yatak odalarının görselleştirilmesi konusunda en ideal başlıklardan birisi.

A SINGLE MAN

MIDNIGHT IN PARIS

Yine kült, ilgi çekici ve dekoratif mekanları ile birlikte bizleri farklı bir dünyaya götüren filmler arasında öncelikli seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Ödüllü film, müzikleri ve oyunculukları kadar mekanları ile insanlara farklı bir noktada ilham kazandırıyor da diyebiliriz sanırım.

MIDNIGHT IN PARIS

AMELIE

Dünya sinema tarihinin en önemli filmlerinden birisi olarak dikkatleri çektiğini net şekilde söyleyebiliriz. Amelie, kısa bir zaman dilimi içerisinde dekorasyon konusunda da ön plana çıkan filmler arasında kendisini net şekilde gösterdi. Dolayısı ile böyle bir konu içerisinde ele almamak olmazdı diye düşünüyorum. Kesinlikle iyi bir ilham kaynağı.

AMELIE

COCO CHANEL & IGOR STRAVINSKY

Yine kült bir film ve dekorasyon açısından kesinlikle ön planda tutulması gereken bir seçenek. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu sektör içerisinde büyük bir yenilik. Yeni yeni objektif fikirler arayışı içerisinde olanlar için son derece önemli maddelerden birisi. Kesinlikle ön planda tutulması gereken bir seçenek.

COCO CHANEL & IGOR STRAVINSKY

Bu yazıyı okuyanlar aşağıdaki yazıları da okudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir