Dekorasyonda Renk Uyumu Örnekleri

Dekorasyonda Renk Uyumu Örnekleri

Evlerimizde tam anlamı ile modern ve bir o kadar da akılda kalıcı dekorasyonda renk uyumu örnekleri ile alakalı seçeneklere göz atacağız. Bir evin görsel anlamda en dikkat çekici seçeneklerinden birisi tahmin edebileceğiniz üzere renk uyumudur. Dolayısı ile dekorasyon yapacağımız zaman en çok bunu dikkate almalıyız. Şimdi sizlere bu anlamda birkaç yeni örnek sunacağız.

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Öncelikli olarak tarzınız olmalı. Bu tarzı belirlerken içerisinde bulunduğunuz döneme ait dekorasyon prensipleri ile alakalı olarak da fikir edinebilirsiniz. Ancak günümüzde özellikle zıt ve sıcak renklerin birbiri ile inanılmaz uyumu ciddi alamda kullanılıyor demek de yanlış olmaz sanıyorum.

Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyonda özellikle renk anlamında bütünlük ararız. Nasıl bir bütünlük? Duvar renkleri, mobilya renkleri, halıların renkleri ve aynı zamanda aksesuar renkleri bu anlamda ciddi anlamda belirleyici olacak. Evlerimizin her parçası, bizlere renklerin ahengini yansıtmak için çok daha fazla imkan sağlıyor. Dolayısı ile farkı sonuna kadar analiz etme şansına sahip olabilirsiniz.

Dekorasyonda Renk Uyumu Nasıl Sağlanır

Yukarıdaki resimde muazzam bir örneği görebilme şansına sahipsiniz. Bu dekorasyon örneğini hemen tanımlayalım.

Duvarlarda krem tonlarda gri renk ile de uyumlu bir duvar kağıdı hakim. Koltuk takımı da duvara uygun çok patlamayan bir gri renk tonunda seçilmiş. Üstelik minderlerde grinin en koyu tonu siyah renk ile farklılık yaratılmış.

Koltuk minderlerinde ek olarak duvar kağıdı çizgisini üzerinde bulunduran bir şehvetli kırmızı hakim. Tabi ki sehpa modelleri ile ve orta puf koltuk üzerinde ki nar örnekleri ile mükemmel bir kırmızı ağırlığı ön plana çıkarılmış. Ev dekorasyonunda renk uyumu için muazzam bir seçenek.

Decoration Color

Yine aynı şekilde yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere mavi renk tonu ile inanılmaz bir uyum sağlanmış. Halı ile de koltuk arasında ki renk uyumu ciddi anlamda dikkat çekici bir seçenek.

Ren uyumu yapmak istiyorsanız tek yönlü düşünmemeniz gerekiyor. Evinizin her parçası ile birbirinden farklı renk kombinleri yaratabilirsiniz. Tek renk de değil, birçok farklı renk kombinini ön plana çıkarma şansına sahip olabilirsiniz. Dolayısı ile sitemizde daha yeni örnekleri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

Bu yazıyı okuyanlar aşağıdaki yazıları da okudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir